Jézus egyszer Tírusz és Szidon vidékére vonult vissza. Itt betért egy házba, és bár rejtve akart maradni, jelenléte mégsem maradhatott titokban. Egy asszony, akinek leányát tisztátalan lélek szállta meg, tudomást szerzett róla, odasietett hozzá, és a...
2023. február 9. Abigél és Alex névnapja van

ISMERTETŐ

E-Konyv.jpg kicsiA szakirodalom megfogalmazása szerint az elektronikus könyvtár – vagy digitális könyvtár; olyan virtuális intézmény, amely az infokommunikációs technológiák felhasználásával a hagyományos könyvtárak mintájára nagy mennyiségű, elsősorban szöveges dokumentumot tesz egy helyről, rendszerezett formában elérhetővé az olvasók számára.

Honlapunkon található E-KÖNYVTÁR is erre vállalkozik. Virtuális könyvtárunk öt részlegre tagolódik, melyekben az alábbi szempontok szerint rendeződnek a digitalizált dokumentumok.

E-KÖNYVEK: Könyvtár gyűjtőkörébe tartozó a katolikus teológiához kapcsolódó ill. az egyházmegye történetével foglakozó dokumentumok tára.

E-PERIODIKÁK: Könyvtár gyűjtőkörébe tartozó periodikák elektronikusan elérhető példányainak tárhelye.

GALÉRIA: Az egyházmegye történetére és a egyházmegyei könyvtár történetére ill. állományára vonatkozó képdokumentumok digitális gyűjteménye.

HANGTÁR: Olyan hangzóanyagok digitalizált tárhelye, melyek kapcsolódnak a Váci Egyházmegyéhez és annak papságának munkájához, intézményeinek történetéhez.

SEGÉDLETEK: Kateketikai segédleteket: imákat, lelkiségi irodalmat, hitoktatási segédanyagokat tartalmazó dokumentumtár.

LINKTÁRban más E-Könyvtárak is elérhetők!