Búcsúbeszédében Jézus így szólt tanítványaihoz: "Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem juthat el az Atyához, csak általam. Ha ismernétek engem, Atyámat is ismernétek. De mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok." Fülöp megjegyezte: "Uram...
2024. május 3. Tímea és Irma névnapja van

ÚJRA KÖNYVVÁSÁR AZ EGYHÁZMEGYEI KÖNYVTÁRBAN
2023. május 24.

PÜNKÖSDI KÖNYVVÁSÁR

A VÁCI EGYHÁZMEGYEI KÖNYVTÁR LESELEJTEZETT KÖNYVEIBŐL TART VÁSÁRT!

KÖNYVEK GAZDAG TÉMAVÁLASZTÉKBAN, MÁR 100 FT-TÓL!

IDŐPONT:

2023. MÁJUS 30 - JÚNIUS 2

MINDENNAP 9.00-17.00 ÓRA KÖZÖTT

HELYSZÍN:

VÁCI EGYHÁZMEGYEI KÖNYVTÁR

VÁC, MIGAZZI K. TÉR 2.

MINDEN ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK!

"A világban üldözést szenvedtek; de bízzatok! Én legyőztem a világot" (Jn. 16.33. )
Író-olvasó találkozóval folytatódott május 17-én, szerdán a "Könyvtári Esték a Kolpingban" című rendezvénysorozatunk. Vendégünk Dr. Jungbert Béla OESSH, a Jeruzsálemi Szent Sír Lovagrend magyarországi helytartója, nyugalmazott ammani nagykövet volt, aki korábban több évig teljesített diplomáciai szolgálatot Izraelben és Palesztinában is. A rendezvény aktualitását, a 2022-ben, a Szent István Társulat gondozásában megjelent "A Jeruzsálemi Latin Patriarkátus története" című kötet adta, mely a Patriarkátus újjászervezésének 175. évfordulója alkalmára készült. A találkozó résztvevői megismerhették a szentföldi katolikusok életében meghatározó fontosságú esemény történelmi előzményeit, megvalósulásának körülményeit és máig ható következményeit. A számos izgalmas, érdekes, személyes élményekkel átszőtt előadás közelebb vitt a kisebbségi létben élő szentföldi keresztények és különösen a latin szertartású katolikusok küzdelmekkel, kihívásokkal teli életének, múltjának és jelenének megértéséhez, átérzéséhez.
Gyűjteményünk az alkalomra kis kiállítással készült, melyben a Szentföldhöz és kiemelten Jeruzsálemhez kapcsolódó különleges dokumentumaink közül mutattunk be néhányat.📚🖼"
Hálásan köszönjünk Dr. Jungbert Béla helytartó Úrnak a lebilincselő előadást és minden vendégünk megtisztelő jelenlétét!