Az utolsó vacsorán mondott beszédében Jézus így szólt tanítványaihoz: "Békességet hagyok rátok. Az én békémet adom nektek. Nem úgy adom, ahogy a világ adja nektek. Ne nyugtalankodjék szívetek, és ne csüggedjen! Hiszen hallottátok, hogy azt mondtam: E...
2024. április 30. Katalin és Kitti névnapja van

VENDÉGEKET FOGADTUNK
2022. július 22.

Látogató csoportok az egyházmegyei könyvtárban

Az egyházmegyei könyvtár csendes terei a nyár folyamán rendhagyó módon, több alkalommal is látogatókkal teltek meg.

Az Apor Vilmos Főiskola és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem szervezésében örmény diákok érkeztek hozzánk, akiknek egy kis tárlatot állítottunk össze, ritkaságainkból és örmény nyelvű kiadványainkból. Győr – Moson- Sopron megyéből helyismereti könyvtárosok, levéltárosok, muzeológusok látogattak el Vácra. A szakmai kirándulás részeként megtekintették a Püspöki és Káptalani Levéltár új épületét és ellátogattak az egyházmegyei könyvtárba is. A közel 60 fős látogató csoport részére Vaciensis – helyismereti tárából állítottunk össze kiállítást és helytörténeti szempontból mutattuk be gyűjteményünket. Július hónapban a Váci Egyházmegyei Karitász első nyári gyermektáborának részvevői jöttek el hozzánk egy rendhagyó könyvtárlátogatásra. Zsongó kis méhkassá vált a csendes épület: szó esett az írás- és a könyvkészítés történetéről, a könyvrestaurálásról, előkerültek régi különleges könyvek, író- és könyvkötészeti eszközök. A kis „könyvsimogató” után pedig kézműveskedéssel zárult a közös délelőtt. A mozgalmas nyárról képes beszámolót készítettünk.