Búcsúbeszédében Jézus így szólt tanítványaihoz: "Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem juthat el az Atyához, csak általam. Ha ismernétek engem, Atyámat is ismernétek. De mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok." Fülöp megjegyezte: "Uram...
2024. május 3. Tímea és Irma névnapja van

SZENT MÁRTON-NAPJA
2012. november 6.

Az  Váci Kalász Csoport lekles tagjainak köszönhetően az idén is sor kerül Szent Márton szamarának felkutatására.

A Váci Ferences templomtól induló keresés  2012. november 10-én szombaton, 16 óra 27-perckor keződik, melyre minden érdeklődőt Márton-Napi Lámpással felszerelve, szerettel várnak a szervezők!

Az mellékelt plakátra kattintva olvasható a részletes programfelhívás!

***

Szent Márton Napjának közeledtével a vendéglők, a háziasszonyok otthon a konyhákban,  finomabbnál-finomabb libacsemegékkel készülnek az ünnepre. Ne feledkezzünk meg azonban az Ünnepelt valódi személyéről és életszentségének iránymutató példájáról. Ezen okból ajánjuk minden érdelődőnek a Lelkiség rovatunkban, Szent Márton ünnepére összállított kis segédletünket .

***

Szent Márton Püspök, kedves
védõszentünk,
Ünneped napján örömmel köszöntünk.
A szeretetnek nagy hõse, dicsérünk;
szent példaképünk.

Szegény koldusnak didergõ testében
Krisztus urunkat láttad, s oltalmaztad.
Fél köpenyeddel testét betakartad,
s megvigasztaltad.

Szent Márton, kérünk, oltalmazz bennünket,
szent szeretetre buzdítsd kõszívünket.
Hogy itt a földön érdemet szerezzünk,
s mind üdvöt nyerjünk.