Jézus az utolsó vacsorán így szólt apostolaihoz: Ha eljön a Vigasztaló, akit az Atyától küldök, az Igazság Lelke, aki az Atyától származik, ő majd tanúságot tesz rólam. Tegyetek ti is tanúságot rólam, hiszen kezdettől fogva velem vagytok! Azért mondt...
2024. május 6. Ivett és Frida névnapja van

RENDHAGYÓ KÖNYVTÁRÓRA
2018. október 17.

PIVÁR IGNÁC ISKOLA TANULÓI LÁTOGATTAK AZ EGYHÁZMEGYEI KÖNYVTÁRBA

Az ősz kedves vendégeket hozott az egyházmegyei könyvtárba: a Pivár Ignác Speciális Iskola tanulói látogattak hozzánk. Molnár Tímea, Klucsár Mónika és Jámbor Katalin tanárnők kezdeményezésére szeptember és október hónapban három kis csoport érkezett könyvtárunkba. A rendhagyó könyvtáróra keretében a diákok megismerhették könyvtárunk történetét. Közelről megtekinthettek számos könyvritkaságot, különleges könyvtári dokumentumot. Vendégeink kicsi ízelítőt kaptak a könyv több százéves történetéből és a könyvnyomtatás és a könyvkönyvkötészet csodás világába is bepillanthattak. A sok, nem mindennapi érdekesség felkeltette a tanulók érdeklődését, számos kérdés és észrevétel fogalmazódott meg, így egy jó hangulatú beszélgetéssé alakult az együtt töltött óra.