Búcsúbeszédében Jézus így szólt tanítványaihoz: "Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem juthat el az Atyához, csak általam. Ha ismernétek engem, Atyámat is ismernétek. De mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok." Fülöp megjegyezte: "Uram...
2024. május 3. Tímea és Irma névnapja van

ÉLETRAJZOK PÜSPÖKÖK

MAROSI IZIDOR
(1916 - 2003)

Marosi Izidor Újkécskén született 1916. március 27-én. Vácott szentelték pappá 1941. június 22-én. Hitoktató volt Lajosmizsén, majd Kunszentmiklóson, azután kórházlelkész Debrecenben. Első plébánosi kinevezése Homokra szólt. A háború idején 1944-1945 között tábori lelkészi szolgálatot látott el. Újabb hitoktatói megbízások következtek Szentesen, majd Hódmezővásárhelyen. 1948-tól Szentlőrinckátán, 1956-tól Izsákon, majd 1977-től tíz éven át a kecskeméti nagytemplom plébánosa volt - 1979. március 5.-i kinevezéssel, már mint váci segédpüspök. Bánk József nyugalombavonulását követően megyéspüspöki kinevezést kapott 1987. március 5-én. Megyéspüspökként öt éven  keresztül, 1992. február 11-ig  szolgálta egyházát. Püspökségének öt éve alatt a bekövetkezett politikai változások magukkal hozták a vallásszabadságot, aminek első nagy feladata a hitoktatás újjászervezésének megkezdése volt, a második pedig az egyházmegye híveinek lelki fölkészítése II. János Pál első magyarországi lelkipásztori útjára. A pápalátogatást követően kérte felmentését a váci püspöki székből, majd visszavonult Kecskemétre, ahol a helyi hívek szeretetétől övezve élt.

Élete szinte mindvégig az Alföldhöz kötődött. Bármelyik szolgálati helyén, falusi lelkészként és nagyvárosi plébánosként éppúgy, mint megyéspüspökként a jó pásztort látták benne hívei és paptestvérei.

Marosi Izidor a Váci Egyházmegye nyugalmazott főpásztora 2003. november 14-én, életének 88., papságának 63., püspöki szolgálatának 24. évében költözött az örökkévalóságba . Az elhunyt főpásztortól 2003. november 25-én, vettek búcsút és a székesegyház altemplomába helyezték örök nyugalomra.

Jelmondata: In aedificationem Corporis Christi, azaz: Krisztus Testének építéséért.

Forr: Váci Almanach, Vác. 1970.; Schem. Vaciensis.; Magyar Katolikus Lexikon; Új Ember: 2003.11.23 LIX. évf. 47. (2885´) Zimányi Ágnes: A Vigília beszélgetése Marosi Izidorral.- In: Vigília, 1998.szeptember, ( 63. évf. 9.sz.) pp.. 706-712.; "Láttam a Püspököt" Emlékkönyv Marosi Izidor püspök születésének 100. évfordulója tiszteletére.- Vác: Váci Székesegyházi Kincstár és Egyházmegyei Múzeum, 2016.