Húsvét ünnepe előtt történt. Jézus tudta, hogy elérkezett az óra, amikor ebből a világból vissza kell térnie az Atyához. Mivel szerette övéit, akik a világban voltak, még egy végső jelét adta szeretetének. Vacsora közben történt, amikor a sátán már f...
2024. március 28. Gedeon és Johanna névnapja van

TOLLE ET LEGE

TOLLE ET LEGE!
2021. szeptember 8.

CSÁKY KÁROLY EMMÁNUEL
ELMÉLKEDÉS ARRÓL, HOGYAN JÁRULJUNK SZENTÁLDOZÁSHOZ

VÁC, 1906

Az 52. Nemzetkozi Eucharisztikus Kongresszus alkalmából a Eucharisztia tiszteletéhez kapcsolódva Csáky Károly Emmánuel váci püspök elmélkedéseiből teszünk közzé egyet Az elmélkedés  1906. október 12-én tartott Oltáregyleti választmányi ülésen hangzott el. Csáky püspök lelkipásztori munkájának középpontjában mindvégig az Oltáriszentség állt: nevéhez kötődik a váci Központi, majd a Vác Egyházmegyei Oltáregyesület megszervezése, szintén neki köszönhető az egész, nagy egyházmegyére kiterjedő örökimádás bevezetése. Püspökként 18 új plébániát alapított, emellett számos templom méltó felszereléshez járult hozzá, ezzel is az Eucharisztia méltó bemutatására hívva fel a figyelmet. Csáky püspök szavai több, mint száz éve hangoztak el, mégis a ma emberét is hívják, bátorítják az Eucharisztiában az élő Krisztussal való találkozásra:

"Venite ad me omnes. Jöjjetek hozzám mindnyájan", nem azt mondta, jöjjetek egy évben egyszer, sőt még azt sem jöjjetek mikor szükségetek van, hanem: "Venite ad me omnes, qui fatigati estis et ego reficiam vos"; jöjjetek hozzám mindnyájan, kik terhelve vagytok és én megyenyhítlek titeket."

TOLLE ET LEGE!

Mellékelt dokumentumok: