Abban az időben Jézus hangos szóval hirdette: Aki bennem hisz, nem énbennem hisz, hanem abban, aki küldött engem. Aki engem lát, azt látja, aki küldött engem. Én világosságul jöttem e világra, hogy aki bennem hisz, ne maradjon sötétségben. Aki hallga...
2024. április 24. György névnapja van

TOLLE ET LEGE

TOLLE ET LEGE!
2020. október 28.

TURAY ALFRÉD

AZ ISZLÁM

A II. VATIKÁNI ZSINAT FÉNYÉBEN

Részlet Dr. Beer Miklós előszavából:

A II. Vatikáni Zsinat „Nostra Aetate” kezdetű nyilatkozata, az emberiség történetében egyedülálló módon, hitet tett a vallásközi párbeszéd folytatásának szándékáról. A kiengesztelődés, a testvéri összetartozás, a megbékélés olyan célok, amelyek minden hívő ember számára közös értékeket jelentenek. Ez a szándék különösképpen is vonatkozik az úgynevezett „ábrahámi vallásokra”. A zsidóság, a kereszténység és az iszlám történelmileg és a tiszta monoteista gondolkodás okán is közel vannak egymáshoz. Ahogy a keresztény vallási közösségek az elmúlt fél évszázadban az ökumenikus törekvések nyomán közelebb kerültek egymáshoz, éppen egymás jobb megismerése folytán, ugyanúgy szükségünk van a zsidóság és jelen esetben az iszlám hiteles megismerésére is, hogy az előítéletektől megszabadulhassunk. Turay Alfréd professzor úr elmélyült, sokoldalú háttér-információkat felsorakoztató munkája ebben jön segítségünkre.

A könyv digitális formában a linkre kattintva itt elérhető : TURAY ALFRÉD: AZ ISZLÁM

: