Húsvét ünnepe előtt történt. Jézus tudta, hogy elérkezett az óra, amikor ebből a világból vissza kell térnie az Atyához. Mivel szerette övéit, akik a világban voltak, még egy végső jelét adta szeretetének. Vacsora közben történt, amikor a sátán már f...
2024. március 28. Gedeon és Johanna névnapja van

TOLLE ET LEGE

TOLLE ET LEGE!
2012. október 4.

Októberi első könyvajánlónkban Szent Ferencre emlékezünk. Ha megkérdeznénk az embereket, ismernek-e valamilyen legendát Szent Ferenc életérôl, a legtöbben a Fiorettit említienék. Nem csoda ez a nagy népszerûség: hiszen már 1476-ban megjelent nyomtatásban, s azóta  is számtalan fordításban és kiadásban látott napvilágott, ez a bájos, kedves stílusával minden olvasót magával ragadó könyvecske. A „Fioretti” nem életrajz, hanem Szent Ferenc és társai életőről szóló, főként szájhagyományon alapuló, valóságos elemekkel átszőtt legendák gyűjteménye.

Kedvcsinálónak  idézünk egyet a történetek közül :

Egy napon a Szent Masseo testvérrel éhesen egy kis faluba érkezett. Hogy éhségüket elverjék, útközben egy kis kenyeret koldultak. A falun kívül egy forrásnál az összekoldult ételt letették egy széles kőre. Ferenc mindjárt fölkiáltott: »Ó Masseo testvérem, ilyen nagy kincsre nem vagyunk mi méltók!« A testvér csodálkozva és rosszallóan csóválta a fejét és azt mondta: »De atyám, hogy beszélhetsz kincsről, hisz a legszükségesebbekben is hiányt szenvedünk. Sem asztalterítőnk, sem késünk nincsen, még egy vágódeszkánk és tányérunk sincs.« Akkor felujjongott a Szent: »Éppen ez az, amit kincsnek mondok, hogy itt semmi sincs, amit emberkéz alkotott, hanem csak amit Isten gondviselése készített. Ő öröktől fogva tudta, hogy mi ma éhesen és fáradtan ide jövünk, azért növesztette ezt a fát, hogy bennünket megajándékozzon hűs árnyékával. Ezt a szép széles követ asztalul tette ide nekünk, és hogy szomjunkat olthassuk, ezt a hűs forrást fakasztotta itt. Ó Masseo testvér, milyen jóságos a mi Istenünk!« Közben csak úgy hullottak könnyei a meghatódottságtól, és a száraz kenyérre estek, melyet hálásan eszegetett.”

A könyv kölcsönözhető könyvtárunkból. A ferences lelkiség irán érdeklődők pedig még számos érdekes olvasmányt találhatnak gyűjteményünkben és honlapunk Lelkiség menüpontjában.