Ettől fogva Pilátus azon volt, hogy szabadon bocsássa Jézust. A zsidók azonban ezt kiáltozták: "Ha szabadon bocsátod, nem vagy a császár barátja. Mert mindaz, aki királlyá teszi magát, ellene szegül a császárnak." E szavak hallatára Pilátus kivezet- ...
2024. március 29. Auguszta névnapja van

TOLLE ET LEGE

TOLLE ET LEGE!
2012. július 26.

Minél „internetesebb-elektronikusabb” a világunk, én annál boldogabb vagyok, ha elővehetem régi kedves könyveimet és önfeledten, elbújva a világ zaja elől, újra élhetem régi-felejthetetlen élményeimet.

Hadd ajánljam: Gárdonyi Géza: Az én falum – ott van a könyves-polcomon és gyakran előveszem. Újra élem a régi falusi élet egy-egy tiszta életképét. Tiszta, érzékeny jellemrajzaival.

Féltve Őrzöm Edmondo de Amicis: A szív című könyvét. Egy nagy olasz pedagógus csodálatos és számomra ma is időszerű tanítását.

Ha lenne még időm, a Pál utcai fiúkat is újra olvasnám vagy akár diákkorom felejthetetlen Verne-regényeit: A Sándor Mátyást vagy A tizenötéves kapitányt.

Dr. Beer Miklós, megyéspüspök