Ettől fogva Pilátus azon volt, hogy szabadon bocsássa Jézust. A zsidók azonban ezt kiáltozták: "Ha szabadon bocsátod, nem vagy a császár barátja. Mert mindaz, aki királlyá teszi magát, ellene szegül a császárnak." E szavak hallatára Pilátus kivezet- ...
2024. március 29. Auguszta névnapja van

KÖNYV-JELZŐ

2012. május 7.

A KÖNYV-JELZŐ rovat célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a Váci Egyházmegyei Könyvtár könyvészeti ritkaságaira, érdekességeire. Szeretnénk időről-időre egy rövidebb írást szentelni gyűjteményünk kulturális kincseinek bemutatására.

"Minden itt látható könyvnek lelke van. Mindegyikben benne rejtőzik annak a lelke, aki írta, és mindazoké, akik olvasták, átélték és álmodtak róla. Ahányszor csak valaki a kezébe vesz egy könyvet, s tekintetével átfutja lapjait, a könyv szelleme újraéled, erőre kap. (...) Az itt található könyvek mindegyikéről elmondható, hogy egyszer a legjobb barátja volt valakinek." (Carlos Ruiz Zafón)

Nem túlzás azt állítani, hogy Carlos Ruiz Zafón akár gyűjteményünkről is írhatta volna e szavakat, mert könyvtárunkra is igaz, hogy minden itt őrzött könyvnek, kéziratnak, kisnyomatatványnak külön-külön  története, kötődése van. Reméljük sikerül ebből a gazdag örökségből minél többet bemutatni!