Abban az időben Jézus az égre emelte szemét és így imádkozott: Szent Atyám, nemcsak tanítványaimért könyörgök, hanem azokért is, akik a szavukra hinni fognak bennem. Egyek legyenek mindnyájan! Amint te, Atyám, bennem vagy és én tebenned, úgy legyenek...
2024. május 16. Mózes és Botond névnapja van

2014. június 15.

X. VÁCI EGYHÁZMEGYEI TALÁLKOZÓ

IDŐPONT: 2014. JÚNIUS 28.
HELYSZÍN: DUNAVARSÁNY

"AGGIORNAMENTO! - ÚJULJATOK MEG LÉLEKBEN!"

Idén a tizedik alkalommal rendezik meg a Váci Egyházmegyei Találkozót, ahol a hatalmas egyházmegyénk hívei megoszthatják egymással Krisztustól kapott kincseiket. Az idei találkozó helyszíne Dunavarsány lesz, jelmondata pedig: „Aggiornamento! Újuljatok meg lélekben!” Különös aktualitást ad az alkalomnak a két mostanában szentté avatott nagy pápa: XXIII. János és II. János-Pál „jelenléte”: a fő helyszín a XXIII. Jánosról nevezett plébánia; ahol a látogatók megtekinthetik II. János-Pál vérereklyéjét. A rendezvény társ szervezői a dunavarsányi plébániához tartozó három másik helység: Áporka, Délegyháza és Majosháza.

A rendezvényről és annak részletes programjáról a egyházmegye honlapján található bővebb információ.

A rendezők a találkozóra mindekit szeretettel hívnak és várnak!