Búcsúbeszédében Jézus így szólt tanítványaihoz: "Ne nyugtalankodjék a szívetek! Higgyetek az Istenben, és bennem is higgyetek! Atyám házában sok hely van. Ha nem így lenne, mondtam volna-e: "Elmegyek, és helyet készítek nektek?" Ha majd elmegyek, és ...
2024. április 26. Ervin névnapja van

2022. szeptember 8.

XVI. SZAKRÁLIS ÉPÍTÉSZETI ÉS BELSŐÉPÍTÉSZETI KONFERENCIA - DOMONKOS 800

Ars Sacra Fesztivál
2022. szeptember 22. | 9:00-17:30 óra

Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola
1052 Budapest, Piarista köz 1.

Programok:

Köszöntő:
Dragonits Márta az Ars Sacra Alapítvány kuratóriumi elnöke
dr Hajnóczy Péter, MÉK elnök – felkérés alatt
Krizsán András DLA, MÉSZ elnök – felkérés alatt
Eltér István, BÉK elnök – felkérés alatt
Kostecki Andrzej OP vicarius generalis

Bevezető:

Zágorhidi Czigány BalázsRövid magyar domonkos rendtörténet
Legeza LászlóKépes utazás a magyar rendtörténetben

Középkor:
Szakács Béla Zsolt (Pázmány Péter Katolikus Egyetem): A koldulórendi építészet kezdetei a középkori Magyarországon

Radu Lupescu (Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Kolozsvár): A középkori kolozsvári domonkos kolostor kutatása

Takács Ágoston (Budapesti Történeti Múzeum): A Margit-szigeti domonkos apácakolostor kutatástörténete

Újkor:
Nemes András (Soproni Múzeum): Középkori domonkos és ferences kolostorok újkori újjéépítése (Vasvár, Keszthely, Sopron)

Veress Ferenc (Színház és Filmművészeti Egyetem, Budapest): Barokk domonkos templomok művészete

Haris Andrea művészettörténész: A domonkos nővérek kőszegi épületegyüttesének kialakulása

Esettanulmányok napjainkból

A domonkos nővérek budakeszi rendházának tervezése és építése (Magyar Marietta Mirjam OP nővér, Bartók István és Fejérdy Péter építészek)

A domonkos atyák szombathelyi rendházának felújítási és haszosítási tervei (Kostecki Andrzej OP atya, Mátis Barna és Egri Balázs építészek)

9:00-17:30 óra

A részvételhez előzetes bejelentkezés szükséges!
Itt jelentkezhet be.

( forrás: ARS SACRA)