Abban az időben: Kisgyermekeket vittek Jézushoz, hogy tegye rájuk a kezét. A tanítványok azonban elutasították őket. Amikor Jézus meglátta ezt, megharagudott, és ezt mondta nekik: "Engedjétek hozzám jönni a gyermekeket, és ne tiltsátok el őket, mert ...
2024. május 25. Orbán névnapja van

KITEKINTŐ

2022. július 22.

HANGVERSENYT AD

A VÁCI SZÉKESEGYHÁZ SZENT CECÍLIA KÓRUSA

A Váci Világi Vigalom rendezvény keretében július 23-án szombaton este 7 órakor koncertezik a Székesegyház Szent Cecília Kórusa a váci Fehérek templomában.

A Váci Székesegyház Szent Cecília Kórusa művészi és baráti közösség. Liturgikus szolgálatot teljesít és hangversenyeket ad országszerte és külföldön egyaránt. Széles repertoárjuk minden zenetörténeti korszakot felölel. Az ország egyik legmagasabb színvonalú és a legnagyobb létszámú katolikus egyházi kórusa. Tagjai zeneszerető énekesek és a Váci Székesegyházi Kórusiskola három énekkarának karvezetői, valamint ének és zenetanárai.

A hangversenyen C Franck, Nordquist, Perosi, Liszt, Verdi, Varga, Saint Saens, Noyon és Gastoldi művei hangzanak el.

Közreműködik Reményi Anna és Fitos Mónika énekművész, Bednarik Anasztázia orgonaművész.

Vezényel Varga László a váci székesegyház karnagya.

Mellékelt dokumentumok:
2022_VVV_Cecilia_plakat.pdf