Húsvét ünnepe előtt történt. Jézus tudta, hogy elérkezett az óra, amikor ebből a világból vissza kell térnie az Atyához. Mivel szerette övéit, akik a világban voltak, még egy végső jelét adta szeretetének. Vacsora közben történt, amikor a sátán már f...
2024. március 28. Gedeon és Johanna névnapja van

2022. július 22.

HANGVERSENYT AD

A VÁCI SZÉKESEGYHÁZ SZENT CECÍLIA KÓRUSA

A Váci Világi Vigalom rendezvény keretében július 23-án szombaton este 7 órakor koncertezik a Székesegyház Szent Cecília Kórusa a váci Fehérek templomában.

A Váci Székesegyház Szent Cecília Kórusa művészi és baráti közösség. Liturgikus szolgálatot teljesít és hangversenyeket ad országszerte és külföldön egyaránt. Széles repertoárjuk minden zenetörténeti korszakot felölel. Az ország egyik legmagasabb színvonalú és a legnagyobb létszámú katolikus egyházi kórusa. Tagjai zeneszerető énekesek és a Váci Székesegyházi Kórusiskola három énekkarának karvezetői, valamint ének és zenetanárai.

A hangversenyen C Franck, Nordquist, Perosi, Liszt, Verdi, Varga, Saint Saens, Noyon és Gastoldi művei hangzanak el.

Közreműködik Reményi Anna és Fitos Mónika énekművész, Bednarik Anasztázia orgonaművész.

Vezényel Varga László a váci székesegyház karnagya.

Mellékelt dokumentumok:
2022_VVV_Cecilia_plakat.pdf