Búcsúbeszédében Jézus így szólt tanítványaihoz: "Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem juthat el az Atyához, csak általam. Ha ismernétek engem, Atyámat is ismernétek. De mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok." Fülöp megjegyezte: "Uram...
2024. május 3. Tímea és Irma névnapja van

2019. július 31.

Antiochiai Szent Margit tiszteletére állítottak képoszlopot a Váci Püspöki és Káptalani Levéltár kertjében

A váci egyházmegyei Püspöki és Káptalani Levéltár új épületének kertjében július 20-án, Antiochiai Szent Margit emléknapján Beer Miklós megyéspüspök megáldotta a 3. században született keresztény vértanú tiszteletére készített képoszlopot, amelyet az idén elhunyt Pálos Frigyes prépost, őrkanonok állíttatott.

Az ünnepség a levéltár kertjében gregorián dallamok éneklésével kezdődött: Haramza Klára és Nemcsics Kinga énekművészek tolmácsolásában elhangzott többek között aHimnusz Antiochiai Szent Margit életéről. Az eseményen közreműködött Pásztor Bendegúz hegedűművész.

Beer Miklós váci megyéspüspök köszöntötte a jelenlévőket. Személyes élményeit felidézve szólt a szentek tiszteletéről, majd Pálos Frigyes szellemi örökségéről beszélt.

Holnapy Márton premontrei szerzetes, építészmérnök – aki a kivitelezést tervezte és vezette – Antiochiai Szent Margit életéről és Vácon őrzött emlékéről beszélt az ünnepségen. Elmondta, a levéltár területén, a régi temetőben állt egy kis kápolna Szent Margit vértanú tiszteletére.

Az üvegmozaik képet, Perlaky József üvegfestő-képzőművész alkotását, valamint a képoszlopot Beer Miklós püspök áldotta meg. A főpásztor imájában Antiochiai Szent Margit közbenjárását kérte a püspöki és káptalani levéltár működésére.

A program közös imádsággal és a Boldogasszony anyánk eléneklésével ért véget.

Forr.:http://vaciegyhazmegye.hu/hirek/3280/ANTIOCHIAI-SZENT-MARGIT-KEPOSZLOP-MEGALDAS-VACON.html