Búcsúbeszédében Jézus így szólt övéihez: "Ha a világ gyűlöl titeket, tudjátok meg: engem előbb gyűlölt. Ha a világból volnátok, szeretne titeket a világ, mint övéit. De ti nem vagytok a világból, mert kiválasztottalak titeket a világból; ezért gyűlöl...
2024. május 4. Mónika és Flórián névnapja van

FELHÍVÁS A VÁCI EGYHÁZMEGYEI KÖNYVTÁR ALAPÍTÁSÁNAK 140. ÉVFORDULÓJÁRA
2015. július 2.

FELHÍVÁS!

roka_3..jpg kicsiA Váci Egyházmegye, a Váci Egyházmegyei Könyvtár:

A VÁCI EGYHÁZMEGYEI KÖNYVTÁR ALAPÍTÁSÁNAK 140. ÉVFORDULÓJÁRA,
RÓKA JÁNOS KANONOK HALÁLÁNAK 225. ÉVFORDULÓJÁRA

konferenciát rendez 2015. október 7-én Vácott a Püspöki Palota dísztermében.

Előadók jelentkezését az alábbi témákban várjuk:

1. Váci Egyházmegyei Könyvtár története és állománya; váci püspökök és kanonokok könyvtárai
  2. Vác művelődéstörténete;
  3. Róka János élete és munkássága (ezen belül javasolt témák: lelkipásztori tevékenysége, különös tekintettel a francia pasztorációra, történeti művei, Vác város története).

Kérjük tisztelt leendő előadóinkat, hogy előadásuk címét legfeljebb 1000 karakteres terjedelmű absztrakttal legkésőbb 2015. július

15-ig szíveskedjenek megküldeni a konferenci.2015@vaciegyhazmegye.hu emailcímre. (A tudományos színvonalú előadások szerkesztett változatát konferenciakötetben tervezzük megjelentetni.)konyvt.jpg..jpg kicsi

Az érdeklődő résztvevőket kérjük, hogy előzetesen névvel és elérhetőséggel a konferencia.2015@vaciegyhazmegye.hu-n legyenek szívesek regisztrálni.

Dr. Varga Lajos

segédpüspök, könyvtár prefektus