Búcsúbeszédében Jézus így szólt tanítványaihoz: "Ne nyugtalankodjék a szívetek! Higgyetek az Istenben, és bennem is higgyetek! Atyám házában sok hely van. Ha nem így lenne, mondtam volna-e: "Elmegyek, és helyet készítek nektek?" Ha majd elmegyek, és ...
2024. április 26. Ervin névnapja van

ÁLLAMI KITÜNTETÉST KAPOTT DR. KOCSIS IMRE ATYA
2022. március 18.
ÁLLAMI KITÜNTETÉST KAPOTT DR. KOCSIS IMRE ATYA

Dr Kocsis Imre Atya, egyházmegyénk nagyprépostja a PPKE-HTK Újszövetségi Szentírástudományi Tanszékének vezetője a  Szentírás legújabb kori magyar nyelvű fordításának, valamint a jövendő papok és teológusok nemzedékeinek a Szentírásban való elmélyedését szolgáló szentírástudományi, illetve oktatói tevékenysége elismeréseként vehette a Magyar Érdemrend tisztikeresztjét! A kitüntetést 2022. március 15-én, az állami ünnep alkalmából Budapesten, a Karmelita kolostorban vehette át Semjén Zsolt miniszterelnök helyettestől.