Amikor már közel voltak Jézus szenvedésének és megdicsőülésének napjai, elhatározta, hogy Jeruzsálembe megy. Követeket küldött maga előtt. Ezek elindultak, betértek a szamaritánusok egyik falujába, hogy szállást készítsenek neki. De azok nem fogadták...
2022. június 26. János és Pál névnapja van

ÁLLAMI KITÜNTETÉST KAPOTT DR. KOCSIS IMRE ATYA
2022. március 18.
ÁLLAMI KITÜNTETÉST KAPOTT DR. KOCSIS IMRE ATYA

Dr Kocsis Imre Atya, egyházmegyénk nagyprépostja a PPKE-HTK Újszövetségi Szentírástudományi Tanszékének vezetője a  Szentírás legújabb kori magyar nyelvű fordításának, valamint a jövendő papok és teológusok nemzedékeinek a Szentírásban való elmélyedését szolgáló szentírástudományi, illetve oktatói tevékenysége elismeréseként vehette a Magyar Érdemrend tisztikeresztjét! A kitüntetést 2022. március 15-én, az állami ünnep alkalmából Budapesten, a Karmelita kolostorban vehette át Semjén Zsolt miniszterelnök helyettestől.