Történt egyszer, hogy Jézus éppen befejezte imádságát. Ekkor egyik tanítványa arra kérte: "Uram, taníts meg minket imádkozni, mint ahogy János is tanította imádkozni tanítványait." Jézus erre így szólt hozzájuk: "Amikor imádkoztok, ezt mondjátok: A...
2022. október 5. Aurél névnapja van

ÁLLAMI KITÜNTETÉST KAPOTT DR. KOCSIS IMRE ATYA
2022. március 18.
ÁLLAMI KITÜNTETÉST KAPOTT DR. KOCSIS IMRE ATYA

Dr Kocsis Imre Atya, egyházmegyénk nagyprépostja a PPKE-HTK Újszövetségi Szentírástudományi Tanszékének vezetője a  Szentírás legújabb kori magyar nyelvű fordításának, valamint a jövendő papok és teológusok nemzedékeinek a Szentírásban való elmélyedését szolgáló szentírástudományi, illetve oktatói tevékenysége elismeréseként vehette a Magyar Érdemrend tisztikeresztjét! A kitüntetést 2022. március 15-én, az állami ünnep alkalmából Budapesten, a Karmelita kolostorban vehette át Semjén Zsolt miniszterelnök helyettestől.