Abban az időben: Jézus megjelent a Tizenegynek, és így szólt hozzájuk: "Menjetek el az egész világra, és hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek! Aki hisz és megkeresztelkedik, az üdvözül, aki nem hisz, az elkárhozik. A híveket ezek a jelek ...
2024. április 25. Márk névnapja van

PÜSPÖKI RENDELKEZÉS A JÁRVÁNY IDEJÉRE
2020. április 6.

Püspöki rendelkezés

Az egymás iránt érzett felelősségtől vezetve a következőképpen rendelkezem:

- a Váci Egyházmegyében nincs lehetőség a rendkívüli áldoztatásra,

- gyóntatás csak halálveszély esetén lehetséges,

- a nagyhét liturgiáival kapcsolatban tartsuk meg a Szentségi Kongregáció és a Püspöki Konferencia útmutatásait. Ne állítsunk szentsírt, és ne tartsunk szentsír látogatást!

A járvány időszakban szentségkiszolgáltatás csak halálveszély esetén lehetséges.

Ügyeljünk egymásra, különösen idősebb testvéreinkre, éljünk az otthoni személyes illetve családi ima lehetőségeivel, hogy a járvány időszak elmúltával visszatérhessünk a nyilvános liturgiákhoz és a szentségek vételéhez!

Vác, 2020. április 3.

Marton Zsolt s.k.

megyéspüspök

***

Külső körülményeink ellenére is kívánjuk, hogy azt az örömöt mindnyájan megtapasztaljuk, amit az első Húsvétkor a zárt ajtók mögött összegyűlt apostolok is átéltek, amikor a feltámadt Úr megjelent közöttük!

Váci Egyházmegye