Abban az időben, amikor Jézus Kafarnaumban az élet kenyeréről beszélt, tanítványai közül, akik (szavait) hallották, többen azt mondták: "Kemény beszéd ez. Ugyan ki hallgatja?" Jézus tudta, hogy tanítványai méltatlankodtak miatta, azért így szól hozzá...
2024. április 20. Tivadar névnapja van

ÉLETRAJZOK PÜSPÖKÖK

BEER MIKLÓS, Dr.
(1943 - )

Dr. Beer Miklós Budapesten született 1943. június 1-jén. Esztergomban szentelték pappá 1966. június 19-én. Tanulmányait a budapesti Központi Szemináriumban folytatta. A Hittudományi Akadémián avatták teológiai doktorrá. Lelkipásztori tevékenységét Kőbányán, Szobon, Márianosztrán végezte, majd 21 éven át Pilismaróton volt plébános. Közben teológiai tanárként teljesített szolgálatot az Esztergomi Hittudományi Főiskolán. 1988 és 1997 között a dömösi plébánia vezetését is ellátta. 1997-ben Esztergom-Belvárosban lett plébános. Rektorként átvette a szeminárium vezetését, jelentősen hozzájárult a szeminárium életének megújulásához. 2000. április 8-án az Esztergom-budapesti Főegyházmegye segédpüspöke lett.

Dr. Beer Miklós jelmondata: „Permanentes In Fide”, azaz „Rendületlenül a hitben”.

Munkái:

Beer Miklós, Polcz Alaine, Sajgó Szabolcs: Élet, hit, lélek, Éghajlat Könyvkiadó Kft., Manréza-füzetek, Budapest, 2007;  Beer Miklós, Elmer István: Mindenhol pap vagyok, Szent István Társulat, Budapest 2010.