Abban az időben: Jézus megjelent a Tizenegynek, és így szólt hozzájuk: "Menjetek el az egész világra, és hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek! Aki hisz és megkeresztelkedik, az üdvözül, aki nem hisz, az elkárhozik. A híveket ezek a jelek ...
2024. április 25. Márk névnapja van

TOLLE ET LEGE

TOLLE ET LEGE! - VEDD ÉS OLVASD!
2014. december 16.

TOLLE ET LEGE! - VEDD ÉS OLVASD!

LIPTAY GYÖRGY

KRISZTUS JÉZUS SZÜLETETT

Könyvajánlás karácsonyra

1978-ban jelent meg Liptay György váci egyházmegyés pap és Rózsa Huba tollából a Krisztus Jézus született: Gyermekségevangélium Lukács és Máté szerint című könyv a Szent István Társulat kiadásában. A bevezető tanulmányok magyarázatokat tartalmaznak a Lukács és Máté szerinti gyermekség-evangéliumokhoz, majd pedig a szerzőpár rátér ezek szerkezetének ismertetésére. Végül pedig részletesen taglalják az említett evangéliumok szerinti gyermekségtörténetet. A Szentírás olvasása hozzátartozik mindennapi keresztény életünkhöz. Ugyanakkor viszont a szövegek megértése sokféle ismeretet tételez fel. Ebben van segítségére az olvasónak ez a könyv, mely két szakavatott biblikus segítségével készült. Ez a könyv betekintést nyújt a bibliakutatás eredményeibe, de figyelembe veszi a lelkileg elmélyülni akaró olvasó igényeit is. A szerzők a formatörténeti módszer segítségével nem csupán a versek közvetlen értelmét fejtik ki, hanem azokat nagyobb összefüggésbe, a Máté és Lukács szerinti evangélium teljességébe állítják be. Jézus születésének történetén keresztül nemcsak krisztológiai, hanem mariológiai ismeretek birtokába is juthat a könyv olvasója.

D. Varga Lajos

segédpüspök, könyvtári prefektus

Bibliográfiai adatok:

Liptay György

Krisztus Jézus született : Gyermekségevangélium Lukács és Máté szerint / Liptay György, Rózsa Huba. – Budapest : Szent István Társulat, 1978. – 343 p.