Abban az időben: Jézus megjelent a Tizenegynek, és így szólt hozzájuk: "Menjetek el az egész világra, és hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek! Aki hisz és megkeresztelkedik, az üdvözül, aki nem hisz, az elkárhozik. A híveket ezek a jelek ...
2024. április 25. Márk névnapja van

TOLLE ET LEGE

TOLLE ET LEGE! - VEDD ÉS OLVASD!
2014. május 5.

TOLLE ET LEGE! - VEDD ÉS OLVASD!

Rózsa Huba-Gál Ferenc: Jézus kereszthalála és feltámadása

A kiadvány a Szent István Társulat gondozásában jelent meg 1982-ben. A könyv szerzői: Rózsa Huba biblikus professzor és Gál Ferenc a dogmatika professzora, aki szerzőtársához hasonlóan szintén komoly biblikus műveltséggel rendelkezett.

A keresztény tanítás középpontja Jézus Krisztus megváltó halála és az ő feltámadásába vetett hit. A könyv célja, hogy az olvasó megértse a szenvedéstörténetet és az Úr Jézus feltámadásáról szóló evangéliumi tanúságtételt, ennek alapján el tudjon gondolkodni hitünk igazságairól, és így az elmélkedéshez is forrást találjon. A szövegek elemzése magában foglalja a nyelvi, szövegkritikai, a régiségtani és a történelmi utalásokat is. Mindezek segítik az olvasót abban, hogy közelebb kerüljön ahhoz az eseményhez, melyet Jézus tanítványai, mint történelmi jelenséget megéltek, és eljutottak a Krisztusba vetett hithez, melyről az írott szövegek tanúskodnak. A könyv szerzői ügyeltek arra, hogy a természetfölöttit az ember a hit által fogadja el, mert az több mint, amit az érzéki tapasztalat nyújthat. Ennek következményeként nem óhajtanak azokkal az elméletekkel foglalkozni, melyek e végső cél érdekében nem lényegesek.

Bibliográfiai adatok:

Gál Ferenc-Rózsa Huba:
Jézus kereszthalála és feltámadása / Gál Ferenc ; Rózsa Huba. – Budapest : Szent István Társulat, 1982. – 497 p. ; 20 cm