A kenyérszaporítás utáni napon Jézus így szólt a sokasághoz: "Senki sem jöhet hozzám, ha nem vonzza az Atya, aki küldött engem. Én feltámasztom őt az utolsó napon. A prófétáknál ezt olvassuk: "Mindnyájan Isten tanítványai lesznek." Mindaz, aki hallga...
2024. április 18. Andrea és Ilma névnapja van

TOLLE ET LEGE

2012. május 7.

A rovat nem titkolt szándéka a olvasás népszerűsítése, hiszen a mai túl digitalizált és folyamatosan rohanó világunkban egyre kevesebb idő jut fiatalnak és idősnek egyaránt az olvasásra. Ám ha mégis tudunk szakítani egy kis időt erre tartalmas kikapcsolódásra egyáltalán nem mindegy milyen könyvet veszünk a kezünkbe. A választásban szeretnénk segíteni, ezért ajánlónkban egy-egy egyházmegyés lekipásztor, tanár, könyvbarát ad ötletet ahhoz, mit is emeljünk le  könyvespolcunkról. Ha saját bibliotékánkban esetleg nincs meg az ajánlott olvasmány az egyházmegyei könyvtárból kikölcsönözhető. Új és régebbi könyvek, szépirodalom és tudományos szakirodalom, tanulmányok, cikkek egyaránt megjelennek majd könyvajánlónkba. Tesszük mindezt azért, hogy minél többen találjanak olyan olasmányt, amely érdeklődési körüknek megfelel. Reméljük sikerrel járunk és ha van olyan könyv, melyet szívesen ajánlana másoknak, az ÜZENET menüpontra kattintva megírhatja könyvtárunknak és közzé tesszük!

Így kedves olvasó nem marad más hátra, mint keresni egy kényelmes fotelt, magunk mellé készíteni egy kis frissítőt, akinek szükséges a szemüveget, azután  TOLLE et LEGE azaz Vedd és Olvasd!