A Sátoros-ünnep alkalmával Jézus így beszélt a farizeusokhoz: "Én elmegyek, és ti hiába kerestek, mert meghaltok bűneitekben. Ahova én megyek, oda ti nem jöhettek." A zsidók erre tanakodni kezdtek: "Csak nem akarja megölni magát, hogy ezt mondja: Aho...
2020. április 1. Hugó névnapja van

TOLLE ET LEGE

TOLLE ET LEGE!
2012. július 26.

Minél „internetesebb-elektronikusabb” a világunk, én annál boldogabb vagyok, ha elővehetem régi kedves könyveimet és önfeledten, elbújva a világ zaja elől, újra élhetem régi-felejthetetlen élményeimet.

Hadd ajánljam: Gárdonyi Géza: Az én falum – ott van a könyves-polcomon és gyakran előveszem. Újra élem a régi falusi élet egy-egy tiszta életképét. Tiszta, érzékeny jellemrajzaival.

Féltve Őrzöm Edmondo de Amicis: A szív című könyvét. Egy nagy olasz pedagógus csodálatos és számomra ma is időszerű tanítását.

Ha lenne még időm, a Pál utcai fiúkat is újra olvasnám vagy akár diákkorom felejthetetlen Verne-regényeit: A Sándor Mátyást vagy A tizenötéves kapitányt.

Dr. Beer Miklós, megyéspüspök