Abban az időben Jézus megszólalt, és ezt mondta: Magasztallak téged, Atyám, ég és föld Ura, mert elrejtetted mindezt a bölcsek és okosak elől, és kinyilatkoztattad a kicsinyeknek! Igen, Atyám, így tetszett ez neked! Az én Atyám mindent átadott nekem,...
2024. április 29. Péter névnapja van

2013. június 4.

BÁRDOS LAJOS ZENEI HETEK VÁCOTT

A Bárdos Lajos Zenei Hetek rendezvény sorozat Vácra látogat.

A nagy múltú rendezvénysorozat az idén április 13 - június 16 között kerül megrendezésre országhatáron innen és határon túli helyszíneken hazai és külföldi kórusok részvételével. Vácott, 2013. június 8-9 -én világi és egyházi műveket adnak elő a kórusok.

Váci Program:

2013. június 8-án, szombaton 17 órakor a Váci Piarista Gimnázium dísztermében fesztivál hangversenyre kerül sor öt kórus részvételével. A műsorban világi művek szerepelnek magyar és külföldi szerzőktől egyaránt. Az elhangzó művek a népzenei feldolgozásoktól a romantikán át egészen a XX. sz.-i szerzők művein keresztül széles betekintést adnak a kóruskultúrába.

2013. június 9-én, 11.30-kor a Váci Székesegyházban, szentmise keretében felcsendül Bárdos Lajos: Missa Tertia és más Istent dicsőítő művek hat kórus közreműködésével.

2013. június 9-én, 14.30-kor ugyanitt Egyházzenei Koncertet hallhatnak az érdeklődők. A hazai és határon túli kórusok betekintést adnak az egyházzene világába.

A rendezvények látogatása ingyenes!

A rendezvény a Bárdos Lajos Zenei Hetek és Ifjúság Nevelési Alapítvány valamint ft. Varga László egyházzeni igazgató, az OMCE Igazgatójának szervezésében kerül megrendezésre.

A rendezvényt támogatta Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök, az OMCE elnöke.