Ettől fogva Pilátus azon volt, hogy szabadon bocsássa Jézust. A zsidók azonban ezt kiáltozták: "Ha szabadon bocsátod, nem vagy a császár barátja. Mert mindaz, aki királlyá teszi magát, ellene szegül a császárnak." E szavak hallatára Pilátus kivezet- ...
2024. március 29. Auguszta névnapja van

MAGYARORSZÁGI RENDEK KÉPESKÖNYVE
2021. április 7.

ONLINE IS OLVASHATÓ A MAGAGYARORSZÁGI RENDEK KÉPESKÖNYVE

A remény emberei – Szerzetesek Magyarországon című, a magyarországi rendek történetét összefoglaló és megismertető kötet Mészáros Anett és Randnai Kinga szerkesztésében, 2020-ban jelent meg. A kiadvány Magyarországi Szerzetes-elöljárók Konferenciáinak Irodája (MSZKI) gondozásában jelent meg, s az MSZKI-nek köszönhetően immár online is elérhető.

A könyvben szereplő nyolcvan szerzetesrendbe történetükön, lelkiségükön, szolgálataikon keresztül nyerhetünk bepillantást, mindezt színes életképekkel gazdagítva. Fontosnak éreztük, hogy ne pusztán ismereteket osszunk meg, hanem az olvasó szívéhez is szóljunk, ezért tanúságtételek is kerültek a könyvbe. Minden rendből egy-egy szerzetes osztja meg, hogy miért ezt a hivatást és az adott rendet választotta.

A kötet online, lapozgatós formában  ITT elérhető.

(Forrás/Kép: Magyar Kurir)