Abban az időben Jézus hangos szóval hirdette: Aki bennem hisz, nem énbennem hisz, hanem abban, aki küldött engem. Aki engem lát, azt látja, aki küldött engem. Én világosságul jöttem e világra, hogy aki bennem hisz, ne maradjon sötétségben. Aki hallga...
2024. április 24. György névnapja van

2020. május 7.

NAGYMAROS - ONLINE

2020

Május 23-án – ahogy évtizedek óta mindig – ismét benépesült volna a nagymarosi plébániakert az ifjúsági találkozóra érkező fiatalokkal. A koronavírus-járvány miatt azonban a szervezőknek át kellett alakítaniuk a terveket: így most online Nagymarosi Ifjúsági Találkozóra hívnak.

A találkozó mottója:„Maradj velünk, Urunk!” (Lk 24,29)

A főelőadást Fábry Kornél atya, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Általános Titkárságának főtitkára tartja. A szentmise főcelebránsa Erdő Péter bíboros, prímás, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye érseke lesz.

A fakultációk között nem maradnak el az olyan klasszikus nagymarosi programok sem, mint Kerényi Lajos atya előadása vagy a „Kérdezz-felelek”. Varga Kapisztrán ferences atya segítségével szeretnének reflektálni a hit fényében arra a rendkívüli helyzetre is, amit a járványveszély miatt mindannyian átélünk. Körkapcsolás segítségével a találkozó résztvevőivel lesznek az egyházmegyék püspökei és fiataljai; ugyanígy megszólalnak olyan magyarok, akik külföldi missziókban, más kontinenseken teljesítenek szolgálatot.

„Hívunk benneteket, hogy imádkozzunk együtt a találkozón a betegekért, az őket szolgáló ápolókért, orvosokért, az idősekért, és hogy tetteinkkel enyhítsük a szenvedést és segítsük a járvány megfékezését” – buzdítanak az online nagymarosi találkozó szervezői.

A részletes programot hamarosan láthatjuk a találkozó honlapján; ugyanitt teszik majd közzé azt is, hogy milyen módon lehet bekapcsolódni a találkozóba.

A rendhagyó nagymarosi levél ITT olvasható.

(Forrás: Magyar Kurir)