Húsvét ünnepe előtt történt. Jézus tudta, hogy elérkezett az óra, amikor ebből a világból vissza kell térnie az Atyához. Mivel szerette övéit, akik a világban voltak, még egy végső jelét adta szeretetének. Vacsora közben történt, amikor a sátán már f...
2024. március 28. Gedeon és Johanna névnapja van

2016. november 10.

Az  Váci Kalász Csoport lekles tagjainak köszönhetően az idén is sor kerül Szent Márton napjának megünneplésére.

Az ünnepi program a Váci Ferences templomban kezdődik  2016. november 12-én szombaton, 16 órakor, melyre minden érdeklődőt Márton-Napi Lámpással felszerelve, szerettel várnak a szervezők!

Az mellékelt plakátra kattintva olvasható a részletes programfelhívás!

***

Szent Márton Napjának közeledtével a vendéglők, a háziasszonyok otthon a konyhákban,  finomabbnál-finomabb libacsemegékkel készülnek az ünnepre. Ne feledkezzünk meg azonban az Ünnepelt valódi személyéről és életszentségének iránymutató példájáról. Ezen indíttatásból ajánljuk minden érdelődőnek a Lelkiség rovatunkban, Szent Márton ünnepére összállított kis segédletünket (életrajz, imák, legendák, versek,drámajáték, néphagyomány).

Az idén a Szent születésének 700 évfordulója kapcsán egy csodálatos Szent Márton-énekgyűjteménnyel bővült a segédlettár, Az énekfüzet a Szombathelyi Egyházmegye gondozásában jelent meg az énekeket, imákat Dr. Medgyesy S. Norbet a PPKE-BTK docense gyűjtötte össze.

***

Szent Márton Püspök, kedves
védõszentünk,
Ünneped napján örömmel köszöntünk.
A szeretetnek nagy hõse, dicsérünk;
szent példaképünk.

Szegény koldusnak didergõ testében
Krisztus urunkat láttad, s oltalmaztad.
Fél köpenyeddel testét betakartad,
s megvigasztaltad.

Szent Márton, kérünk, oltalmazz bennünket,
szent szeretetre buzdítsd kõszívünket.
Hogy itt a földön érdemet szerezzünk,
s mind üdvöt nyerjünk.