Abban az időben Jézus ezt mondta tanítványainak: Amint engem szeret az Atya, úgy szeretlek én is titeket. Maradjatok meg az én szeretetemben. Ha megtartjátok parancsaimat, megmaradtok szeretetemben, ahogy én is megtartottam Atyám parancsait, és megma...
2024. május 5. Györgyi névnapja van

2016. augusztus 2.

ORGONAPONT:

BILLENTYŰK ÉS TROMBITÁK

Egész augusztusban, összesen tizenhárom városban várják a közönséget a Filharmónia Magyarország rendkívüli orgonakoncertjei. Az OrgonaPont sorozat nem először bizonyítja be, hogy az orgona nem csupán a barokk udvarok és az egyházi liturgiák hangszere lehet, idén pedig több új város is csatlakozott a nyárvégi programsorozathoz.

A sorozatban számos izgalmas, különleges hangszerpárosítás csábítja a közönséget a templomok hűvösébe, a Nagyboldogasszony Székesegyházban egy trombitapáros kíséri a virtuóz orgonajátékot.

A Billentyűk és trombiták koncert középpontjában Vivaldi remekműve áll, a C-dúr concerto két trombitára, melyben az orgona sípjai és a rézfúvósok valódi összhangban szólalnak meg. Az orgona sokszínűsége azokban a művekben is érvényesül, amelyek hangszerpárosítás nélkül szólaltatják meg, például J. S. Bach nagyfokú technikai felkészültséget igénylő C-dúr toccata, adagio és fúgájában: ennek első, Toccata tétele pedálszólójáról is híres.

A koncert középpontjában Vivaldi nagyszerű két trombitás műve áll, melyben kitűnő összhangban szólalnak meg az orgona sípjai és a trombiták, hol játékosan, imitálva, hol a visszhanggal játszva. A művészek feladata lehetőleg legjobban kihasználni a tér adottságait a tökéletes zenei élmény érdekében.
Szólóban is hallhatjuk az orgonát Bach és Franck legnépszerűbb műveivel, illetve az orgona-trombita páros a trombitairodalom gyöngyszemeit idézi fel.

Időpont:

2016. augusztus 6. szombat 20.00 óra

Előadók:

Szamosi Szabolcs - orgona

Solymosi Péter és Mátyás Tibor - trombita

Jegyár:
Kedvezmény:

Diákok, nyugdíjasok és a Filharmónia Magyarország bérletesei 1 300 Ft-ért válthatnak jegyet.

Jegyek válthatók a Filharmónia Magyarország budapesti irodájában (1094 Budapest, Páva utca 10–12. I. emelet, telefon: +36 1 302 4961, budapest@filharmonia.hu), valamint online a www.jegymester.hu oldalon, az ismert jegyirodákban, a váci Tourinform Irodában (2600 Vác, Március 15. tér 17.) és az előadás előtt a helyszínen.

A koncert helyszíne:

Székesegyház - Vác