Az utolsó vacsorán Jézus így szólt tanítványaihoz: "Ha ismernétek engem, Atyámat is ismernétek. De mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok." Fülöp megjegyezte: "Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és ez elég nekünk." Jézus így válaszolt: "Már olyan r...
2024. április 27. Zita névnapja van

2016. február 15.

EKE Szakmai nap:

Az egyházi könyvtárakban őrzött kódexek és kódex-fragmentumok feldolgozása és digitalizálása

Az Egyházi Könyvtárak Egyesülése szerdán szakmai napot szervez az egyházi könyvtárakban őrzött kódexek és kódex-fragmentumok feldolgozása és digitalizálása témában.

A téma azokat a kollégákat is érdekelheti, akiknek a könyvtárában kódexlapba kötött pergamenkötések vagy kódexcsíkokkal megerősített kötések találhatóak.

A szakmai napon a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött: Részvételi szándékukat e-mailben jelezzék február 19-ig a program szervezőjénél: Ásványi Ilona (ilona@osb.hu)

Helyszín:

Piarista Gimnázium, 1052 Budapest, Piarista utca 1. (5. emeleti nagyterem)A résztvevőket piarista könyvtár dolgozói a portától kalauzolják.

PROGRAM

11.05–11.35: Madas Edit, DSc (MTA–OSZK Res Libraria Hungariae Kutatócsoport Fragmenta Codicum Műhely): A csoport történetéről, munkájáról, eredményeiről, terveiről – a kutatócsoport munkáját segítő előkészítő munkákról

11.35–12.05: Sarbak Gábor, DSc (MTA–OSZK Res Libraria Hungariae Kutatócsoport Fragmenta Codicum Műhely): A kódexek digitalizálása a feltáró-feldolgozó kutató szemszögéből

12.05 –12.30: Kérdések