Az utolsó vacsorán Jézus így szólt tanítványaihoz: "Ha ismernétek engem, Atyámat is ismernétek. De mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok." Fülöp megjegyezte: "Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és ez elég nekünk." Jézus így válaszolt: "Már olyan r...
2024. április 27. Zita névnapja van

2015. december 8.

24 ÓRÁS SZENTSÉGIMÁDÁS A BETEGEK VILÁGNAPJA ALKALMÁBÓL

A Betegek Világnapján a Váci Egyházmegye Kórházlelkészi Szolgálata a Váci Irgalmasrendi Kórházban 24 órás szentségimádást tart. Imádkozunk Vác mindkét kórházának betegeiért és az értük fáradozókért, az őket szolgálókért.

Időpont:

2016. február 12-13.

Helyszín:

Váci Irgalmasrendi Kápolna

Vác, Március 15. tér 7-9.

IRGALMASSÁG ÉVE A VÁCI EGYHÁZMEGYÉBEN

A Szentév kiemelkedő eseménye 2016-ban az Irgalmasság vasárnapjának megünneplése. A Jubileumhoz kapcsolódik a búcsú is, mely az Irgalmasság Szentévében különleges jelentőséget nyer. A bűneinkre adott megbocsátásnak Istennél nincsenek határai.

A Szentévben búcsúban részesülni tehát azt jelenti, hogy azzal a bizonyossággal közeledünk az Atya irgalmasságához, hogy megbocsátása kiterjed a hívő egész életére.” (M.V. 22.)

***

Egyházmegyénkben a Székesegyházon kívül az Irgalmasság Szentévének megnyitása után, december 12-én, szombaton 16.30 órakor

a Mátraverebély-szentkúti Nemzeti Kegyhelyünkön is megnyitjuk a szent kaput.

A körmenetet, a kapu megnyitását és az azt követő zsolozsmát a megyés főpásztor végzi, a ferences atyák pedig már déltől különböző programokkal várják a családokat.

Ennek rendje a www.szentkut.hu oldalon megtalálható.

***

2015. dec. 13-án, 9 órakor a Gödöllő-Máriabesnyői Bazilikában is megnyitjuk a Szent Kaput .

Erre az alkalomra, valamint a Szentév minden napjára szeretettel várják az Egyházmegyéből érkező zarándokcsoportokat, családokat és az  egyénileg érkező zarándokokat a szentévi búcsú elnyerésére.
***

Gödöllő-Máriabesnyőn 2016. április  3-án tartjuk az Irgalmasság búcsúját.

Az ünnepi szentmisét 10,30 órakor Beer Miklós megyéspüspök Úr celebrálja. Az ünnepség a 15 órakor kezdődő irgalmasság órájának közös áhítatával fejeződik be.

***

2016. április 2-án szombaton a Mátraverebély-szentkúti Nemzeti Kegyhelyen kerül megrendezésre a VII. Isteni Irgalmasság Konferencia. A részletes programról későbbiekben tájékoztatjuk a paptestvéreket és a híveket és minden kedves érdeklődőt.

XII. Váci Egyházmegyei Találkozó

2016-ban Vecsés ad otthont a XII. Váci Egyházmegyei Találkozónak. Az Irgalmasság Szent Évének kapcsán a találkozó mottójául a Mt. 5,7 választottuk: „Boldogok az irgalmasok, mert ők irgalmasságot nyernek.”

A találkozó időpontja: 2016. június 25. szombat. Ferenc pápánk szándéka szerint teljes búcsú elnyerésére is lesz lehetőség. Ezt a találkozót a Váci Egyházmegye kiemelt központi Szent évi eseményévé nyilvánítom.

A találkozó időpontja: 2016. június 25. szombat. A találkozó részletes programjawww.vaciegyhazmegye.hu honlapon lesz elérhető.

.