Ettől fogva Pilátus azon volt, hogy szabadon bocsássa Jézust. A zsidók azonban ezt kiáltozták: "Ha szabadon bocsátod, nem vagy a császár barátja. Mert mindaz, aki királlyá teszi magát, ellene szegül a császárnak." E szavak hallatára Pilátus kivezet- ...
2024. március 29. Auguszta névnapja van

HÍREK, ESEMÉNYEK HELYI ÉS EGYHÁZI GYŰJTEMÉNYEKBŐL
2012. július 11.

Boda Melinda, G. Horváth Boglárka, Jagicza Patrícia Linda és Kiss Viktória festőművészek

„KÖRNYÉKED JÁRTAM”

című kiállításának megnyitójára,a Görög Templom Kiállítóterembe 2012. július 18-án, 17 órakor kerül sor.

Megnyitja: Farkas Viola művészettörténész
Rendezte: Bárdosi József művészettörténész

„A „Környéked jártam” cím nem szerelmes népdalt rejt, bár lehetne az is, hanem négy fiatal és tehetséges festőművész kiállítását. Természetesen a lírai-poétikus cím azért jelzi, hogy hölgyekről van szó. Név szerint Boda Melinda, Jagicza Patrícia Linda, Kiss Viktória és G. Horváth Boglárka képeit mutatjuk be a váci Görög Templom Kiállítóteremben.

Mind a négyen realista stílusban dolgoznak, és annak ellenére, hogy mind a négyen ugyanazt a világot ábrázolják, mégis négyféle, de egyaránt hiteles olvasatot teremtettek képeikkel. Azonban nem a nagy konceptuális ideát szolgálják ecsetvonásaikkal, hanem az élet mindennapos történéseit és szépségét tárják elénk négyféle megfogalmazásban.

Bárdosi József művészettörténész

Kiállítás megtekinthető 2012. augusztus 20-ig, hétfő kivételével 10 és 18 óra között.
2600 Vác, Március 15. tér 19., Tel.: 06 27 500-750, www.pmmi.hu