Ettől fogva Pilátus azon volt, hogy szabadon bocsássa Jézust. A zsidók azonban ezt kiáltozták: "Ha szabadon bocsátod, nem vagy a császár barátja. Mert mindaz, aki királlyá teszi magát, ellene szegül a császárnak." E szavak hallatára Pilátus kivezet- ...
2024. március 29. Auguszta névnapja van

ISTEN VÁNDORA HAZATÉRT
2013. március 4.

ISTEN VÁNDORA HAZATÉRT

AZ ESZTERGOM-BUDAPESTI FŐEGYHÁZMEGYE ÉS A VÁCI EGYHÁZMEGYE; a saját, a „Krisztus Ügye” lelki család (FSO – Familia Spiritualis Opus – Das Werk); valamint a budai Kútvölgyi Szűz Mária Engesztelő Kápolna hívei nevében is, a boldog örök élet reményében tudatja, hogy Regőczi István c. prépost, lelkész, Lourdes-i díszkáplán, a Szűzanya hűséges tisztelője, az „Isten Vándora”, életének 98., áldozópapságának 70. évében, 2013. február 28-án, Jézus Szíve péntek előestéjén szentségekkel megerősítve hazatért Teremtőjéhez.

Megboldogult Oltártestvérünk lelki üdvéért engesztelő szentmisét mutatunk be 2013. március 9-én, szombaton 15 órakor a budapesti Szent István Bazilikában. Ezt követően helyezik földi maradványait örök nyugalomra a budai kútvölgyi kápolnánál.

***

Regőczi Atyára emlékezve összegyűjtöttük könyvtárunk helytörténeti gyűjteményében megtalálható, magyar nyelven olvasható munkáit.

Rá emlékve ajánljuk!

***

Regőczi István: Az élet kenyer: Szentáldozás utáni hálaadás az év minden napjára.- Budapest: Szent Gellért K. és Nyomda, 1973.

Regóczi István: Filioli = Fiacskáim: Bibliai elbeszélések.- Budapest: Szent Gellért K. és Nyomda, 2000.

Regőczi István: Az Isten vándora.- Budapest: SZIT, 1998. ( több kiadásban)

Regőczi István: Az István vándora II.: A Kútvölgyi Engesztelő Kápolna 25 éves története.- Budapest, 1995.

Regőczi István: Isten vándora a szeretetről.- Budapest: SZIT, 2001.

Regőczi István: Karácsonyi ágak.- S.l. 1993.

Regőczi István: Keresztút : Mindszenty József bíboros hercegprímás atyánk emlékére.- Budapest: Szent Gellért K. és Nyomda, 1991.

Regőczi István: Kútvölgyi Engesztelő Mária Kápolna.- Budapest: Krisztus és Mária Műve Alapítvány, 1991.

Regőczi Isrván: Mindennap Mária. -Budapest, 2003.

Regőczi István: Világítótorony: 250 éves a Kútvölgyi Engesztelő Kápolna Budán.- Budapest: SZIT, 2002.

Regőczi István: A vízimalomtól a Kútvölgyi Engesztelő kápolnáig.- Budapest: Szent Gellért K. és Nyomda, 1996.