Abban az időben Jézus a következő példabeszédet mondta tanítványainak: A mennyek országa olyan, mint az a tíz szűz, akik vették lámpáikat, és kimentek a vőlegény elé. Öten közülük balgák voltak, öten pedig okosak. A balgák fogták a lámpásukat, de ola...
2019. január 18. Piroska névnapja van

RENDHAGYÓ KÖNYVTÁRÓRA
2018. október 17.

PIVÁR IGNÁC ISKOLA TANULÓI LÁTOGATTAK AZ EGYHÁZMEGYEI KÖNYVTÁRBA

Az ősz kedves vendégeket hozott az egyházmegyei könyvtárba: a Pivár Ignác Speciális Iskola tanulói látogattak hozzánk. Molnár Tímea, Klucsár Mónika és Jámbor Katalin tanárnők kezdeményezésére szeptember és október hónapban három kis csoport érkezett könyvtárunkba. A rendhagyó könyvtáróra keretében a diákok megismerhették könyvtárunk történetét. Közelről megtekinthettek számos könyvritkaságot, különleges könyvtári dokumentumot. Vendégeink kicsi ízelítőt kaptak a könyv több százéves történetéből és a könyvnyomtatás és a könyvkönyvkötészet csodás világába is bepillanthattak. A sok, nem mindennapi érdekesség felkeltette a tanulók érdeklődését, számos kérdés és észrevétel fogalmazódott meg, így egy jó hangulatú beszélgetéssé alakult az együtt töltött óra.