Búcsúbeszédében Jézus így szólt övéihez: "Ha a világ gyűlöl titeket, tudjátok meg: engem előbb gyűlölt. Ha a világból volnátok, szeretne titeket a világ, mint övéit. De ti nem vagytok a világból, mert kiválasztottalak titeket a világból; ezért gyűlöl...
2019. május 25. Orbán névnapja van

RENDHAGYÓ KÖNYVTÁRÓRA
2018. október 17.

PIVÁR IGNÁC ISKOLA TANULÓI LÁTOGATTAK AZ EGYHÁZMEGYEI KÖNYVTÁRBA

Az ősz kedves vendégeket hozott az egyházmegyei könyvtárba: a Pivár Ignác Speciális Iskola tanulói látogattak hozzánk. Molnár Tímea, Klucsár Mónika és Jámbor Katalin tanárnők kezdeményezésére szeptember és október hónapban három kis csoport érkezett könyvtárunkba. A rendhagyó könyvtáróra keretében a diákok megismerhették könyvtárunk történetét. Közelről megtekinthettek számos könyvritkaságot, különleges könyvtári dokumentumot. Vendégeink kicsi ízelítőt kaptak a könyv több százéves történetéből és a könyvnyomtatás és a könyvkönyvkötészet csodás világába is bepillanthattak. A sok, nem mindennapi érdekesség felkeltette a tanulók érdeklődését, számos kérdés és észrevétel fogalmazódott meg, így egy jó hangulatú beszélgetéssé alakult az együtt töltött óra.