Abban az időben: Jézus megjelent a Tizenegynek, és így szólt hozzájuk: "Menjetek el az egész világra, és hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek! Aki hisz és megkeresztelkedik, az üdvözül, aki nem hisz, az elkárhozik. A híveket ezek a jelek ...
2024. április 25. Márk névnapja van

ÚJDONSÁGAINK
2017. december 5.

INKÁBB LÉTEZNI, MINT LÁTSZANI
ULLMANN PÉTER ÁGOSTON PREMONTREI SZERZETES EMLÉKEZÉSEI

A Szent Norbert által alapított premontrei rend közel 900 éve jelen van hazánk történetében. A rendek 1950-es feloszlatása az ő tevékenységüknek is véget vetett, s közel négy évtizedig a „föld alá” kényszerülve, illegalitásban működtek.

A hányattatás évei, a diktatúra szorítása ellenére a rend nem szűnt meg, megmaradtak azok az örökfogadalmas szerzetesek, akik átmentették, majd a rendszerváltozás után újjászervezték a premontrei rendet.

Ez a kötet ezeknek az évtizedeknek állít méltó emléket az 1980-as évek végéig, a rend egyik meghatározó személyisége, Ullmann Péter visszaemlékezései által, kiegészítve korabeli fotókkal, rendőrségi és bírósági dokumentumokkal.

Ullmann Péter 1940-ben született. Érettségi után a Központi Papnevelő Intézet növendéke, ahonnan 1959-ben hetvenedmagával kizárják. Ezt követően illegálisan folytatja teológiai tanulmányait, közben titokban belép a premontrei rendbe. 1962 és 1965 között két államellenes perben is terhelt, ám végül nem ítélik el. 1972 hamvazószerdáján Krakkóban pappá szentelik, római engedéllyel az egykori zsámbéki prépostság rendi titulusára. 1997-től 2005-ig gödöllői kormányzó perjel.
Az 1990 előtti időszak lezárt történelmi kornak tekinthető; ezzel együtt egy megtépázott életpálya, ugyanakkor kitartó magatartásmód jelenben élő hatásainak feldolgozását gyógyítóan segíti ez a visszaemlékezés. A személyes történet így válhat egyúttal a közösségi, társadalmi, nemzeti önismeret részévé.

ULLMANN PÉTER ATYÁNAK EZÚTON IS KÖSZÖNJÜK AZ ÉRTÉKES KIADVÁNYT, MELYET OLVASÓINK SZÍVES FIGYELMÉBE AJÁNKUNK!