VÁCI EGYHÁZMEGYEI KÖNYVTÁR • 2600 VÁC, MIGAZZI K. TÉR 2. • 06 27 814-140 KAPCSOLAT ÜZENET
Váci
Egyházmegyei
Könyvtár
1875
KERESÉS
NAPI EVANGÉLIUM

Jézus egyszer egy házban tanított, amikor odajöttek anyja és rokonai, de a tömeg miatt nem tudtak bejutni hozzá. Ekkor jelentették neki: "Anyád és rokonaid kint állnak, és látni akarnak." ? azonban így válaszolt: "Az én anyám és rokonaim azok, akik I...
< FŐOLDAL < KÖNYVTÁRRÓL < KATALÓGUSOK < E KÖNYVTÁR < VACIENSIS < OLVASNI JÓ
2017. szeptember 26. Jusztina névnapja van   

Aktuális


VÁCI VILÁGI VIGALOM
2017. július 20.

XXV. VÁCI VILÁGI VIGALOM

 

2017. július 21-23.

 

Programok

 

2017. JÚLIUS 21. PÉNTEK

16.30 óra  Székesegyház Toronyzene
17 óra  Székesegyház Nyitóhangverseny
Előadják: Vác Civitas Szimfonikus Zenekar, Vox Humana Énekkar.
Vezényel: Sándor Bence
17.45 óra Konstantin tér Hagyományőrző felvonulás Szerkesztette: Ónodi Béla
18 óra  Március 15. tér Szőllősy Nóta Show
18 óra  Zenepavilon színpad Acoustic Rock Jam
19 óra  Görög templom udvara Hagyományőrzők báljaHázigazda: Ónodi Béla.
19 óra  Március 15. tér A Váci Ifjúsági Fúvószenekar koncertje Művészeti vezető: Kápolnai Jenő.
20 óra  Zenepavilon színpad Acoustic Tours
20 óra  Március 15. tér Jazz Steps Band
20 óra  Duna-parti nagyszínpad Ocho Macho
22 óra  Zenepavilon színpad  Utcabál a Derby zenekarral
22 óra  Március 15. tér Papp-Sárdy N.B.B.
22 óra  Duna-parti nagyszínpad Vad Fruttik
23.30 óra  Március 15. tér Utcabál a Pedrofon zenekarral

2017. JÚLIUS 22. SZOMBAT

10 óra   Pannónia Ház DDC Művészetek udvara Kézműves foglalkozás Foglalkozásvezető:
Parlagné Varga Katalin
11 óra  Zenepavilon színpad Karate bemutató
13 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara Váci Gyöngyszemek
13 óra  Zenepavilon színpad SunnyBoy
14 óra  Március 15. tér Körutazás a görög népzene világában
14 óra  Görög templom udvara Gyermekudvar, népi játszótér
15 óra  Zenepavilon színpad  A Girenai és a Sintuola népitánc együttesek műsora
15 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara Katica Vigalom
16 óra  Március 15. tér Alma Együttes
16 óra  Zenepavilon színpad  Silverstar: Madonna - Her Story
Rendező: Lakatos Ádám.
16 óra  Zeneiskola Csuka Ágnes Karolina zongorakoncertje
16 óra  Püspöki Palota nagyterme Zsurzs Kati: Abigél útja A beszélgetést vezeti:
Matkovich Ilona
17 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara
A deákvári Naszály és Cindróka gyermek táncegyüttesek táncházzal egybekötött műsora
Az együttesek vezetői: Ónodi Béla, a Magyar Táncművészeti Egyetem adjunktusa, a Népművészet Ifjú Mestere és felesége, Ónodi-Éliás Eszter.
17 óra  Evangélikus templom Az Antonio Vivaldi Kamarazenekar koncertje
18 óra  Zeneiskola Egyedül nem megy – avagy egy klasszikus kamarazenei koncert
18 óra  Március 15. tér Kitti Live
18 óra  Széchenyi utca Arany-mesék
18 óra  Zenepavilon színpad Countaktus Country
18 óra  Ferences templom  A Vox Humana Énekkar hangversenye Vezényel:
Sándor Bence.
18 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara TDT-Táncshow Koreográfus: Steidl Anita
19 óra  Curia Borház udvara Panoráma együttes
19 óra  Fehérek temploma Artistocrats: A szenvedélyes kora barokk
20 óra  Duna-parti nagyszínpad Stardust
20 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara Kisfaludy Károly: A kérők
20 óra  Zenepavilon színpad AK26
20 óra  Székesegyház Szent Cecília Kórus
20 óra  Március 15. tér Radics Gigi
22 óra  Március 15. tér Eliza Bliss Koncertshow
22 óra  Duna-parti nagyszínpad Demjén Ferenc koncert
22 óra  Zenepavilon színpad Man-Diner zenekar
23 óra  Március 15. tér Crockodeal koncert
24 óra  Duna-parti nagyszínpad VVV party DJ Monoval

2017. JÚLIUS 23. VASÁRNAP

10 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara Kézműves foglalkozás Foglalkozásvezető:
Rusvay Balázsné
10 óra  Zsinagóga Héterdőn innen és túl - Családi koncert a Katáng zenekarral
11 óra  Zsinagóga Buborék Show
11 óra  Ferences templom Bednarik Anasztázia DLA orgonaművész hangversenye
A barokk orgonamuzsika gyöngyszemei - a folytatás
1130 óra  Görög templom udvara Vízipark (21 óráig)
14 óra  Március 15. tér Kettes parafráz Ukrán zenei együttes
14 óra  Zeneiskola Majdnem csak musical 5 éves a Parlando Színház Társulata.
15 óra  Március 15. tér IV. Kistérségi Hagyományőrző GálaműsorA műsort összeállította:
Ónodi Béla.
15 óra  Zenepavilon színpad Tánccipőbe bújt álom
15.30 óra  Zenepavilon színpad Black Time
16 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara Rák Béla Combo
17 óra  Zeneiskola Nyár, tánc, szerenád A Váci Harmónia Kórus önálló koncertje.
17 óra  Evangélikus templom Hortus M. Singers
17 óra  Március 15. tér Brassdance
17 óra  Zenepavilon színpad ZEPHYR
18 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara Lachegyi Máté Trio
19 óra  Evangélikus templom Il Carnevale Italiano
19 óra  Curia Borház udvara Polarys együttes
19 óra  Duna-parti nagyszínpad KÁOSZ Központ
19 óra  Zenepavilon színpad ZZ Copy
19.30 óra  Március 15. tér Kelemen Kabátban
20 óra  Konstantin tér Carl Orff: Carmina Burana
20 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara Rafael Mário Trió feat. Fehér Lili
21 óra  Március 15. tér  Pálinkás Gergely és zenekara Vendég: Fekete István trombitaművész
21 óra  Zenepavilon színpad Atomkutya
2115 óra  Konstantin tér Polgármesteri záróbeszéd
21.30 óra  Duna-parti nagyszínpad Edda
22 óra  Zenepavilon színpad Tripolis
Kb. 23 óra  Tűzijáték Az Edda koncert után

KIÁLLÍTÁSOK

Váci Művészeti Gyűjtemények   Pannónia Ház - Vác, Köztársaság út 19.
Hincz Gyula Gyűjtemény
Gádor István Gyűjtemény
Váci Öntöttvas Gyűjtemény (XVI-XX. század)  Gyűjtötte és restaurálta: Berczelly Attila.
Vertel Andrea: Tündérkert
Váci Mosolyalbum  Vác, Március 15. tér 20.
Modern Művészeti Gyűjtemény  Vác, Káptalan u. 16.
Nemzetközi Mobil MADI Múzeum  Városháza - Vác, Március 15. tér 11.
Hajótörténeti Gyűjtemény  Vác, Március 15. tér 18.
Székesegyházi Kincstári és Egyházmegyei Gyűjtemény  Vác, Március 15. tér 4.

A Tragor Ignác Múzeum kiállítóhelyei, állandó kiállítások:
MEMENTO MORI & ARS MEMORANDI Kiállítóhely  Vác, Március 15. tér 19.
Pannónia Ház Kiállítóhely  Vác, Köztársaság út 19.
Középkori Pince Kiállítóhely – A váci német város középkori polgársága - állandó régészeti kiállítás  Vác, Széchenyi u. 3-5.
Szent Mihály Altemplom Kiállítóhely  Vác, Március 15. tér
A Forte Fotóklub Vác kiállítása  Margaréta Kávéház Vác, Széchenyi u. 10.
Bari Janó festőművész „Vác és Dunakanyar tájképek” című kiállítása Révkapu Kávézó és Kisvendéglő Vác, Eszterházy u. 10. Megnyitja: Kiss János, volt önkormányzati képviselő.
A véges végtelen - csoportos kiállítás  Torony Galéria - Lyra Könyvesház Vác, Piac utca 1.
Megnyitja: Hajdú Sándor

KÍSÉRŐPROGRAMOK

Kézműves bemutató  Helyszín: Duna-part, Petróczy utca Július 22. szombat 10 órától 19 óráig

Július 23. vasárnap 10 órától 19 óráig Vezeti: Tábori Katalin fazekas
Kézművesek utcája  Duna-part, Petróczy u.

Csapra verés   Duna-part, Március 15. tér Sörsátor, pecsenyék stb.

„Gyermekudvar”    Görög templom udvara - Március 15. tér Július 22. szombat 14 órától 20 óráig

Népi fakörhinta, Játékok Palotája feldíszített sátor és játékpark

Vízipark     Görög templom udvara - Március 15. tér Július 22. szombat 11:30-tól 21 óráig

Huszár tábor  Duna-part, július 22. szombat 14 - 20 óráig

Hogyan harcoltak a gladiátorok?  Duna-part, július 23. vasárnap 15 óra

Kutyaduma Központ - Kutyás bemutató, szaktanácsadás  Duna-part, július 22. szombat 14
18 óráig és július 23. vasárnap 14 - 18 óráig.

A Margaréta Kávéház és a Megcsí-Pipi közös programja

Július 21. péntek 20:30-tól:  Kolipka Évi és Pálinkás Gergely duó

Július 22. szombat 20:30-tól:  Swing Business: Kovács Dóri ének, Lantos Balázs zongora duó

Váci Híradás Centrum programjai
Zrínyi u. 39/a.
„Zene határok nélkül” Július 21. péntek 18 óra
„Színházi dallamok”

Music Garden

  • Július 21.  péntek 20:30  Fellépők: Hornyák Balázs - fuvola és Kiss Julianna - zongora
  • Július 22. szombat 13:30
  • A Danubia Talents Nemzetközi Zenei Verseny legfiatalabb magyar győzteseinek zongorakoncertje
  • Július 22. szombat 15:30
  • A Danubia Talents Nemzetközi Zenei Verseny magyar győztesének családi zongorakoncertje
  • Fellépnek: Farkas Lili, Várnagy Andrea & Farkas Zsolt (négykezes) Július 22. szombat 17:30
  • A római „7th International Competition Youth Academy Award 2017” győzteseinek zongorakoncertje
  • Július 22. szombat 19:00
  • Yamanaka Ayumu (Japán) zongorakoncertje  Július 22. szombat 20:30
  • A Danubia Talents Nemzetközi Zenei Verseny külföldi győztesének zongorakoncertje




OLDALTÉRKÉP