Búcsúbeszédében Jézus így szólt tanítványaihoz: "Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem juthat el az Atyához, csak általam. Ha ismernétek engem, Atyámat is ismernétek. De mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok." Fülöp megjegyezte: "Uram...
2024. május 3. Tímea és Irma névnapja van

KONFERENCIA FELHÍVÁS
2017. február 13.

I. SCRIPTORIUM-KONFERENCIA

(Vác, 2017. május 11–12)

Az Országos Katolikus Gyűjteményi Központ, a Váci Egyházmegyei Könyvtár és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara Klasszika Filológia Tanszéke tudományos tanácskozást szervez, amelynek középpontjában a kéziratosság, különösen az egyházi kéziratosság áll. A konferenciára azoknak a szakembereknek, kutatóknak a jelentkezését várjuk, akik olyan szövegekkel foglalkoznak, amelyek valamiképpen a kéziratosság fogalmához kapcsolódnak (kódexek, kéziratos művek, feljegyzések, kéziratos áhítati irodalom, kéziratos énekeskönyvek, tanári följegyzések, de még a könyvtári állományban őrzött művek – főleg ősnyomtatványokba vagy régi nyomtatványokba írt bejegyzések, margináliák, etc.).

Szívesen látunk olyan előadókat is, akik elméleti, módszertani kérdéseket állítanak vizsgálódásuk középpontjába.

Jelentkezni az előadás rövid (800-1000n) rezüméjével 2017. március 31-éig lehet a következő e-mail-címen: scriptoriumkonferencia.2017@gmail.com

A jelentkezőket április 10-éig értesítjük előadásuk befogadásáról. Minden érdeklődőt hívnak és várnak a konferencia szervezőbizottságának tagjai:

S.E.R. Varga Lajos, elnök, Országos Katolikus Gyűjteményi Központ

Boros István, tudományos főmunkatárs, Váci Egyházmegyei Könyvtár