Abban az időben Jézus megszólalt, és ezt mondta: Magasztallak téged, Atyám, ég és föld Ura, mert elrejtetted mindezt a bölcsek és okosak elől, és kinyilatkoztattad a kicsinyeknek! Igen, Atyám, így tetszett ez neked! Az én Atyám mindent átadott nekem,...
2024. április 29. Péter névnapja van

SZENT MÁTYÁS
2016. február 22.

Mátyás az Úr tanítványai közé tartozott. Követte Jézust "János keresztségétől fogva egészen mennybevétele napjáig". Sorshúzással választották az apostolok közé, Júdás helyébe, hogy velük együtt „tanúskodjék Krisztus föltámadásáról" – olvashatjuk Mátyás apostolról az Apostolok Cselekedetei első fejezetében.

Mátyás apostol életéről kevés biztosat tudunk, ünnepéhez azonban számos időjárási hiedelem kötődik, minderről többet lehet megtudni Segédlettárunkban.

Szeretettel ajánljuk mindenki figyelmébe!