Az utolsó vacsorán Jézus így szólt tanítványaihoz: "Ha ismernétek engem, Atyámat is ismernétek. De mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok." Fülöp megjegyezte: "Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és ez elég nekünk." Jézus így válaszolt: "Már olyan r...
2024. április 27. Zita névnapja van

KÖNYVÚJDONSÁG
2016. január 5.

SZERESSEK OTT, AHOL GYŰLÖLNEK

INTERJÚKÖTET DR. BEER MIKLÓS MEGYÉSPÜSPÖKKEL

Gondolatébresztő interjúkötet jelent meg Karácsony alkalmából Dr. Beer Miklós váci megyéspüspökkel. A Réti József által szerkesztett könyvben szó esik világunkról, az egyházról és a hit titkairól. Püspök atya hangsúlyosan szól a menekültkérdésről, annak hátteréről és arról, valójában mi veszélyezteti kereszténységünk jövőjét. Tudjuk-e az örök élet távlatából szemlélni világunk eseményeit? – teszi fel a kérdést.

Beer Miklós a tőle megszokott nyíltsággal beszél a paphiányról, elmondja véleményét a cölibátusról, a válásról, a szentgyónásról, emberi kapcsolatainkban elkövetett visszatérő hibáinkról. Szól a betegséggel küzdők fájdalmáról, a halálról, az eutanáziáról, az imádság fontosságáról, és felidézi élete meghatározó, személyes élményeit, találkozásait is. Válaszol arra a kérdésre is, miért érzi közel magához Ferenc pápát és Assisi Szent Ferencet – akinek imájából a könyv címét is kölcsönözte.

A könyv már megtalálható gyűjteményünkben!

KÖNYVBEMUTATÓ

A Katona Lajos Városi Könyvtár
Dr. Beer Miklós:
Szeressek ott, ahol gyűlölnek c. könyvének bemutatója

Időpont:
2016. április 14. csütörtök, 17 óra.

Helyszín:

Katona Lajos Városi Könyvtár előadóterme,

2600 Vác, Budapesti főút 37.

Aki szívesen megvásárolná megteheti Vácott, a Püspöki Hivatalban, (Vác, Migazzi tér 1.)  a Káptalan Könyveskuckóban (Káptalan u. 11.), illetve Budapesten az Új Ember Könyvesboltban (Bp., Ferenceik tere 7-8.) vagy Szent Antal Könyvesboltban (Bp.,Margit körút 23.) illetve megrendelheti az Új Ember Online Könyváruházban, a (bolt.ujember.hu) címen. Az interjúkötet ára: 2790 Ft.