Jézus Jeruzsálemhez közeledett. Sokan azt hitték, hogy hamarosan megvalósul az Isten országa, ezért a következő példabeszédet mondta nekik: "Egy előkelő ember messze földre indult, hogy ott királyi méltóságot nyerjen, és úgy térjen vissza. Magához hí...
2019. november 20. Jolán névnapja van

ÉLETRAJZOK PÜSPÖKÖK

BEER MIKLÓS, Dr.
(1943 - )

Dr. Beer Miklós Budapesten született 1943. június 1-jén. Esztergomban szentelték pappá 1966. június 19-én. Tanulmányait a budapesti Központi Szemináriumban folytatta. A Hittudományi Akadémián avatták teológiai doktorrá. Lelkipásztori tevékenységét Kőbányán, Szobon, Márianosztrán végezte, majd 21 éven át Pilismaróton volt plébános. Közben teológiai tanárként teljesített szolgálatot az Esztergomi Hittudományi Főiskolán. 1988 és 1997 között a dömösi plébánia vezetését is ellátta. 1997-ben Esztergom-Belvárosban lett plébános. Rektorként átvette a szeminárium vezetését, jelentősen hozzájárult a szeminárium életének megújulásához. 2000. április 8-án az Esztergom-budapesti Főegyházmegye segédpüspöke lett.

Dr. Beer Miklós jelmondata: „Permanentes In Fide”, azaz „Rendületlenül a hitben”.

Munkái:

Beer Miklós, Polcz Alaine, Sajgó Szabolcs: Élet, hit, lélek, Éghajlat Könyvkiadó Kft., Manréza-füzetek, Budapest, 2007;  Beer Miklós, Elmer István: Mindenhol pap vagyok, Szent István Társulat, Budapest 2010.